Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Jak wysoko są nasze szkoły średnie w ogólnopolskim rankingu?

  • Napisane przez  DSI za Aneta Kuszmar i Maciej Rydzewski
Jak wysoko są nasze szkoły średnie w ogólnopolskim rankingu?

Już po raz dwudziesty czwarty miesięcznik „Perspektywy” przygotował Ranking Liceów i Techników, który został opublikowany 12 stycznia 2022 r. W tegorocznym rankingu wzięto pod uwagę dane 1256 liceów ogólnokształcących i 1165 techników.

Jak na tle Polski w rankingu wypadły nasze szkoły?

Kaliskie technikum zajęło w rankingu maturalnym 15 miejsce w kraju, natomiast w rankingu głównym techników uplasowało się na 108 miejscu w Polsce oraz na 6 miejscu w województwie zachodniopomorskim.

Kapituła rankingu brała pod uwagę sukcesy szkół w olimpiadach przedmiotowych, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i wyniki matury z przedmiotów dodatkowych z roku szkolnego 2020/2021. W przypadku liceów uwzględniono też osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych, a w przypadku techników uwzględniono wyniki egzaminów zawodowych.

Miejsce w rankingu pozwoliło Technikum Informatycznemu w Zespole Szkół w Kaliszu Pomorskim na zdobycie prestiżowego wyróżnienia „Srebrnej Szkoły 2022”, potwierdzającego wysoką jakość kształcenia.

W rankingu wojewódzkim Liceów 2022 Liceum Ogólnokształcące im. I Armii Wojska Polskiego w Drawsku Pomorskim zajęło 35 miejsce, natomiast Liceum Ogólnokształcące im. 3 Dywizji Strzelców Karpackich w Czaplinku zdobyło 38 miejsce.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej